Plastové okná

Nami ponúkané plastové okná a dvere sú vyrábané kvalitným certifikovaným spôsobom pri použití rovnako kvalitných komponentov:

-5-komorový okenný systém
-bezpečnostné kovanie s mikrovetraním
-izolačné sklo
 

kampa_001_299_150x150

5-komorový belgický okenný systém zendow od spoločnosti DECEUNINCK so stavebnou hĺbkou 70 mmnew-2

 • Elegantný design
  Je poňaté tak, aby ste ho ani nevnímali. Oblé krivky a esteticky ladené šedé tesnenie pri bielych oknách sú samozrejmosťou.
  Dizajnéri využili možnosti symetrického profilu, čo oknu dodáva ten správny vzhľad. Estetická hodnota okna je teda rovnaká zvonku aj zvnútra. Či je už okno otvorené, alebo zavreté, vždy predstavuje jednoliaty celok, ktorého štýl nie je ničím narušený.

   
 • Farebná škála
  V ponuke je okrem klasickej bielej, možnosť fóliovania do imitácie dreva ako aj rôzne nástreky. Možnosti nájdete tu.

   
 • Tepelne-izolačné vlastnosti
  Vykurovanie vyžaduje veľké množstvo energie (60-70% celkovej spotreby energie), pretože straty spôsobené rôznymi konštrukčnými prvkami (30-40% oknami), vyžadujú neustály prívod tepla.
  Tieto tepelné straty sú však minimalizované vďaka použitiu konštrukcii zendow (šírka profilu 70 mm) a izolačného dvojskla, kde je priestor medzi dvomi sklenými tabuľami navyše naplnený izolačným plynom argón.
   

Porovnávacia tabuľka koeficientov “U” u rôznych materiálov

PVC - zendow 70 mm

1,1

PVC - zendow 70 mm + výztuha

1,27

Drevo

1,9

Hliník s prerušeným tepelným mostom

2,8

Izolačné dvojsklo štandardné

3

Izolačné dvojsklo špeciálne

1,1 - 1,8

Koeficient U: prenos medzi vnútornou a vonkajšou stenou okna. Čím je koeficient U nižší, tým je izolácia účinnejšia.

 • Zvuková izolácia
  Rovnako ako v prípade tepelnej izolácie, má PVC tak isto výnimočne dobrú schopnosť izolácie zvukovej. Tvar a hmota tesnenia s maximálnou kontaktnou plochou na okennom ráme a krídle naviac zaisťujú mimoriadnu odolnosť. Tiež je možnosť zvýšiť zvukovú izoláciu použitím špeciálnych skiel.

   
 • Dlhá životnosť
  Profily Deceuninck sa vyrábajú z kvalitného tvrdého modifikovaného PVC. Systém univerzálneho dorazového tesnenia je jedinečným a optimálnym geometrickým riešením prispôsobeným konceptu profilov. Je vyrobené z vysoko kvalitného materiálu. Tesnenie je do profilov osadené už pri výrobe profilov, čo dáva predpoklad pre stabilnú kvalitu jeho uloženia.
  Geometrické poňatie profilu poskytuje vďaka sklonu drážky spol'ahlivý odvod vody. Tento systém umožňuje vznik suchého pásma, ktoré chráni kovové časti celoobvodového kovania, a ktoré delí vnútornú časť rámu, krídla a stĺpiku na zónu suchú a odtokovú. Odtoková zóna zabezpečuje dokonalý odvod vody. Suchá zóna je určená pre fixáciu bezpečnostných rámových uzáverov.

 

Celoobvodové bezpečnostné kovanie MACO

 • Použité rakúske kovanie MACO patrí medzi špičku vo svojom obore a je zárukou nadštandardnej bezpečnosti. Pri každom otváravo-sklopnom okne je automaticky použité celoobvodové kovanie + mikrovetranie. Pri použití mikrovetrania môžete dlhodobo vetrať a zároveň využívať rovnakú bezpečnosť ako pri uzavretom okne.
  Kombinácia zendow, bezpečnostného skla a kovania MACO bude tvrdým orieškom pre prípadného zlodeja.

 

Izolačné dvojsklo

 • Štandardne je použité izolačné dvojsklo s plynom argón uporstred skiel s koeficientom priestupnosti tepla Ug = 1,1, ktoré spľňa vysoké nároky na tepelnú izoláciu.
  V ponuke je možnosť dodania špeciálnych ornamentných skiel, bezpečnostných skiel ako aj skiel s vyššou zvukovou izoláciou.

.

[O nás] [Plastové okná] [Plastové dvere] [Žalúzie] [Sieťky] [Referencie] [Kontakt]